2.10.2023
Tiedotteet

Hepon vaikuttamisryhmän kokous 18.10.

Tervetuloa Hepon vaikuttamisryhmän kokoukseen Polkimolle ke 18.10. klo 17-19. Tapaamiseen voi osallistua myös etäyhteydellä. Aiemmin tiedotettua kokousta 2.10. ei järjestetä.

Kokouksessa keskustellaan ajankohtaisista pyöräliikenteeseen liittyvistä aiheista: Esityslistan luonnos. Hepon vaikuttamisryhmä suunnittelee ja toteuttaa yhdistyksen vaikuttamistoimintaa yhdistyksen kokouksien vetämien suuntaviivojen mukaisesti. Vaikuttamisryhmä laatii kannanottoja, kommentteja, mielipidekirjoituksia ja blogeja yhdistyksen puolesta. Lisäksi vaikuttamisryhmä tapaa virkamiehiä ja poliitikkoja, toteuttaa kampanjoita ja tarvittaessa mielenosoituksiakin. Työ tehdään pääasiassa vapaaehtoispohjalta.

Kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita mukaan Hepon vaikuttamisryhmään.

Paikka: Iso Roobertinkatu 3-5 Sisäpihan/porttikongin kautta sisään, summeri ”Kuvasto, Suomen Taiteilijaseura, Pyöräliitto, Pyöräilykuntien verkosto” 2. Krs.Tapaamiseen voi osallistua etäyhteydellä tämän linkin kautta:  meet.google.com/apf-baot-yzd

Tapahtuma Facebookissa: https://fb.me/e/3Yc4f9k6U