Pyöräilyviikko: Ihana-Helsinki koko perheen pyöräretki

Koe yhdessä pyöräilemisen ilo osallistumalla maksuttomalle ohjatulle 30 km Ihana Helsinki – pyöräretkelle Helsingin Kalasatamasta (Capellan puistotie 15), kokoontuminen klo 10.30, lähtö klo 11.00. Retkellä tutustutaan sekä luonto- että kulttuurikohteisiin ja pidetään useita taukoja. Pidempi pysähdys on Haltialassa, jossa voi syödä omia eväitä tai käyttää ravintolan palveluita. Retki kestää noin 3,5 tuntia ja päättyy Olympiastadionille. Retkelle voi osallistua myös kaupunkipyörällä.

Tapahtuma on osa Pääkaupunkiseudun Pyöräilyviikkoa 2021
https://hepo.fi/pyorailyviikko/

Helsingin Polkupyöräilijät ry yhteistyössä Helsingin, Vantaan ja Espoon kaupunkien ja HSL:n kanssa järjestää Pyöräilyviikon 28.8.-5.9.2021.

Pyöräilyviikon ohjelmakokonaisuus on toteutettu sellaiseksi, että siihen voi osallistua turvallisesti. Pyöräilyviikko tulee kaikissa olosuhteissa noudattamaan viranomaisen määräyksiä ja suosituksia koronatilanteen huomioon ottaen.